محل تبلیغات شما

کار با ستون‌ها، سطر‌ها و سلول‌ها در اکسل

گزینه‌هایی مثل انتخاب، درج و حذف سطر‌ها‌، ستون‌ها و سلول‌ها در اکسل وجود دارند. این عملیات که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم می‌توانند برای صفحاتی که دارید مفید واقع شوند:

انتخاب یک سطر یا ستون به طور کامل

آموزش اکسل

وقتی نشانگر ماوس خود را روی نوشته‌ی یکی از سطر‌ها یا ستون‌ها می‌برید، فلش کوچکی در گوشه آن ظاهر خواهد شد. اگر روی آن کلیک کنید، تمام سطر یا ستون مورد نظر انتخاب می‌شود. شما می‌توانید با این حرکت برای استفاده از یک تابع، قالب بندی یا مرتب سازی ستون‌ها بهره بگیرید.

انتخاب گروهی از سطر‌ها، ستون‌ها یا سلول‌ها

زمانی که می‌خواهید بیشتر از یک سطر، ستون یا سلول را انتخاب کنید باید توجه کنید که آیا سطر‌ها، ستون‌ها یا سلول‌ها به هم چسبیده و کنار هم قرار دارند یا خیر.

انتخاب سطر‌ها، ستون‌ها و سلول‌هایی که کنار هم قرار دارند

زمانی که بخواهید سطرها، ستون‌ها و سلول‌هایی را انتخاب کنید که در کنار یکدیگر قرار داشته و به هم چسبیده‌اند، ابتدا اولین آیتم مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس، کلیک چپ ماوس را نگه دارید و آن را روی بقیه‌ی گزینه‌های مد نظرتان بکشید. متوجه می‌شوید که ستون‌ها با هایلایتی خاکستری انتخاب می‌شوند. هرجایی که انتخاب‌هایتان تمام شد کلیک را رها کنید.

آموزش اکسل

راهی دیگر برای انجام این کار این است که ابتدا آیتم اول مورد نظر خود را انتخاب کنید، سپس دکمه‌ی شیفت روی کیبورد را نگه دارید، و سپس آخرین آیتم مورد نظرتان را انتخاب کنید. اگر این کار را با سلول‌ها انجام دهید، می‌توانید گروهی از سلول‌ها را به روش گیف پایین انتخاب نمایید:

آموزش اکسل

 

برای ثبت آگهی رایگان به سایت شهر 24 مراجعه کنید

 


آموزش اکسل ویژه حسابداری

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
خیاطی آسان تعمیرات یخچال مشهد Arman keshavarz | آرمان کشاورز علی مومن زاده كلبه احساس من نقــش نـمـاز در تربــیت دانــش آموزان ارزانی بانک محتوای فرهنگی بانک اطلاعات مشاغل آگهی تایم